SEO nedir? SEO bir web sitenin tıklanma gücünü daha doğrusu arama motorlarında anahtar kelime aratıldığı zaman yukarılarda çıkma ihtimalini arttırmaktadır. Bu hizmet sayesinde sitenizin gücü ve değeri artar. İçeriklerinizin ulaştığı kişi sayısı da artış gösterir.

Herhangi bir konuda kendinizi kanıtlamak veya ünlenmek için Web site açabilirsiniz. Web siteler tam bir reklam yapma imkanı sunar ve ücretsizdir bu imkan. Sadece site açmak yeterli olmayabiliyor. Site açtıktan sonra siteye görseller eklenmeli, Metin ve görseller uyumlu olmalı, eklenen anahtar kelimeler düzenli yerleştirilmeli. Bunlar sağlanmış olursa eğer sitenin değeri artış gösterir. Tıklanma sayısı da artar arama motorunda başlarda ismi çıkar.

Sosyal Medyanın SEO’ya Etkisi:

Siteye Sosyal medya linki eklemek sitenin görselliğini güzelleştirir. Sosyal medyalarda bu site linki paylaşıldığında tıklanma sayısında da artış yaşanacaktır yine. Tıklanmazlar yine site değerini arttırır. Sosyal medyada paylaşmak ve sitede sosyal medya hesabı koyuluyor olması site güvenilirliğini arttırır ve içerik güvenliğinden dolayı SEO olarak da arama motorlarında üstlere çıkmaktadır. Yani kısacası sosyal medya hesapları SEO anlamında büyük bir etkiye sahiptir. Sitede büyük miktarda değer artışı yaşanır.